Aktualności

10 | 20 | 30
 1. środa 02 kwietnia 2014
  ALICE MUNRO TEŻ JEST 50+

  BOOKOWSCY NA WYDARZENIU AKTYWNI 50+

  5-6 kwietnia 2014r.

  godz. 10:00 - 18:00


  50plus.mtp.pl

  To są piękne Targi.
  Pracują z nami nasze Mamy/Teściowe.
  Wydarzenie coś jakby pokoleniowe ;)

  Zapraszamy Aktywnych 50+
  Międzynarodowe Targi Poznańskie, hala nr 15

  --> selekcja książek niebanalnych ciekawych, rozweselających, historycznych i wszelakich polecanych przez nasze mamy.
  --> Strefa Wnuka (najlepsze wydawnictwa dziecięce, doskonałe na prezent dla wnuków)
  --> OFERTA CENTRUM KULTURY ZAMEK - opowiemy, co w Zamku piszczy, jakie warsztaty odbywają się w najbliższym czasie, co ma do zaoferowania CeKaZet Aktywnym 50+.

  Zaprosimy na zwiedzanie Zamku z przewodnikiem:
  - 5  kwietnia / godz.18.00 / Zwiedzanie zamku z przewodnikiem / bilety 5 zł / ilość miejsc ograniczona / Start Hol Wielki przy czerwonej tubie

  A W RAMACH WYDARZEŃ NA TERENIE MTP NASI PRZYJACIELE PRZYGOTOWALI TAKIE CUDA:

  WYKŁAD I
  5.04, Godz. 13:00, SALA 1B
  Kolej Transsyberyjska - z Moskwy do Pekinu

  Zapraszamy na wspólną podróż koleją przez Eurazję: przez kraje, miasta, kultury i krajobrazy. Nasz pociąg ruszy z Moskwy, po drodze zobaczymy najpiękniejsze miejsca na Syberii i w Mongolii, w tym krystaliczne jezioro Bajkał i surową pustynię Gobi, a na koniec trafimy do Pekinu i na chiński Wielki Mur.

  W trakcie pokazu będziemy opowiadać nie tylko o mijanych krajach i atrakcjach turystycznych, ale postaramy się również opisać niezwykłą atmosferę kolejowej podróży przez bezkres syberyjskich przestrzeni. Podpowiemy także, jak można zrealizować marzenia o wyprawie Koleją Transsyberyjską.


  WYKŁAD II:
  5.04, Godz. 15:00, SALA 1B
  Priwiet, Bajkał!


  Bajkał to najstarsze, najgłębsze, najczystsze i najbardziej niesamowite jezioro świata. Leży w samym centrum Azji, w otoczeniu potężnych gór i surowych krajobrazów. Choć ludzi jest tam niewielu, zaskakuje kulturowa różnorodność mieszkańców regionu i mnogość polskich akcentów...

  Pierwszy raz trafiliśmy tam dziewięć lat temu. Bajkał zaczarował nas i od tej pory stale do niego wracamy - podróżując indywidualnie oraz prowadząc organizowane przez nas wyprawy. W rezultacie uzbierała nam się spora kolekcja zdjęć i opowieści, którymi chcielibyśmy podzielić się z szacowną publicznością.

  Zapraszamy na wyprawę nad "Święte Morze Syberii", w trakcie której przyjrzymy potędze bajkalskiej przyrody, zobaczymy najpiękniejsze zakątki Przybajkala, ruszymy w dzikie góry, poznamy kilku niezwykłych ludzi i skosztujemy wybornego samogonu...


  NA WYKŁADY połączone z pokazami slajdów, prezentacją publikacji związanych z polskimi akcentami na Syberii i opowieściami z bajkalskich wypraw ZAPRASZA BIURO PODRÓŻY Szerokie Tory (www.szerokietory.pl)
  Biuro Podróży Szerokie Tory to agencja turystyczna specjalizująca się w sprzedaży wyjazdów do krajów, gdzie pociągi jeżdżą po szynach o szerszym rozstawie – przede wszystkim do Rosji i jej sąsiadów.

 2. sobota 02 listopada 2013
  KONKURS - TRZY SŁOWA O ROSJI

  W czwartek 7 listopada spotykamy się w Bookowskim żeby porozmawiać o książce Michała Książka „Jakuck”.

  Książka ma podtytuł „Słownik miejsca”. Dlatego chętnych zapraszamy do konkursu.

  Nagrodą jest książka „Jakuck”. Na zgłoszenia czekamy do środy (06.11) do północy.

  Trzy słowa o Rosji. Pomyślcie o trzech takich słowach, które opisują Wasze rozumienie Rosji – tej europejskiej, tej syberyjskiej, znanej z książek lub z doświadczenia. Do tych trzech słów dopiszcie jednozdaniową definicję – jak w słowniku. Może się zaczynać od „bo”, „gdy” czy jeszcze inaczej.

  Tak stworzony mini-słownik prześlijcie do północy 06.11 na adres poczytalni@gmail.com

  Wybierzemy jeden z nich i nagrodzimy jego autorkę/autora książką "Jakuck" :)

  ENJOY!

   

  REGULAMIN KONKURSU:


  1. Organizatorem konkursu jest:

  READABILITY Maria Krześlak-

  Kandziora
  ul. Św. Marcin 80/82
  61-809 Poznań
  NIP 7772853953

  Działająca pod marką:

  Bookowski.

  Księgarnia w CK ZAMEK

  ul. Św. Marcin 80/82

  II piętro, antresola

  61-809 Poznań

  2. Konkurs rozpoczyna się 02 LISTOPADA 2013 A KOŃCZY SIĘ 06 LISTOPADA 2013

  3. W konkursie nie mogą brać udziału pracownicy i ich krewni.

  4. Prace ocenia Bookowski.

  5. Zwycięskie teksty mogą zostać opublikowane na facebooku Bookowski. Księgarnia w Zamku oraz na www.bookowski.eu

  6. Na prośbę zwycięzców nagroda może zostać wysłana Pocztą Polską przez organizatora konkursu (na jego koszt). Nagroda przepada w sytuacji podania przez uczestnika błędnych danych.

  7. Wysyłamy nagrody tylko na terenie Polski.

  8. Reklamacje dotyczące odbioru nagród lub innych elementów konkursu należy przesyłać w ciągu 14 dni od dnia stwierdzenia nieprawidłowości na adres organizatora. Reklamacje zgłoszone po tym terminie nie będą przez organizatora rozpatrywane.

  9. Biorąc udział w konkursie uczestnik wyraża tym samym zgodę na jego zasady oraz na umieszczenie swoich danych osobowych w adresowej bazie danych organizatora, a także na ich dalsze wykorzystanie i przetwarzanie w celach marketingowych.

  10. W kwestiach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie mają zastosowanie przepisy polskiego prawa, w szczególności Kodeksu Cywilnego.

 3. czwartek 31 października 2013
  Jakuck. Słownik miejsca - rozmowa z Michałem Książkiem

  Michał Książek odwiedzi Bookowskiego:

  7 listopada 2013
  (czwartek)
  o godz. 19:00


  Zapraszamy!
  Wydawnictwo Czarne oraz:
  Bookowski. Księgarnia w Zamku
  CK Zamek, II piętro, antresola
  ul. Św. Marcin 80/82

  Spotkanie z autorem poleca biuro turystyczne Szerokie Tory specjalizujące się w wyprawach do Rosji (Syberia, Bajkał)
  szerokietory.pl

  Patronat medialny: Radio Merkury Poznań


  Edward Piekarski, zesłany na Syberię w 1888 roku, napisał słownik języka jakuckiego. Wacław Sieroszewski na Syberię trafił dziesięć lat wcześniej, a owocem wieloletniego zesłania jest wybitne dzieło etnograficzne Dwanaście lat w kraju Jakutów. Michał Książek pojechał do Jakucji z własnej woli. Podążając śladem swych wielkich poprzedników, przemierzył tę rozległą, białą krainę, zafascynowany zwyczajami i językiem jej mieszkańców.

  Jakucję, kraj o powierzchni dziewięć razy większej od Polski, zamieszkuje niespełna milion osób. Zima trwa przez większą część roku, więc określeń dla różnych rodzajów śniegu i mrozu jest bez liku, a chłód bywa tak dotkliwy, że w języku Jakutów sympatycznego Dziadka Mroza zastąpił Byk Zimy.

  Odmieniając jakuckie słowa przez polskie przypadki, Książek pisze swoistą gramatykę tych odległych, a przecież bliskich nam, śnieżnych przestrzeni.

 4. czwartek 10 października 2013
  Jonathan Carroll w Poznaniu!

  Jonathan Carroll autor m.in. "Krainy Chichów" przyjeżdża do Poznania spotkać się z czytelnikami i promować najnowszą książkę - "Kąpiąc lwa".

  ZAPRASZAMY:

  23 października na godz. 18:00

  UWAGA: spotkanie odbędzie się w Nowym Kinie Pałacowym (CK Zamek), obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w księgarni Bookowski (II piętro, antresola, w wyremontowanej części Zamku) oraz w kasie Zamku.

  Wszelkie szczegóły: poczytalni@gmail.com

  Organizatorzy: Dom Wydawniczy Rebis, Bookowski, Centrum Kultury Zamek

  Partner: Brovaria

  Patronat medialny: Radio Merkury, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska, lubimyczytać.pl

  Bardzo dziękujemy za życzliwość i pomoc Ewie Kujawińskiej z Nowego Kina Pałacowego :)

   


   

 5. wtorek 24 września 2013
  Piętnastka za indeks.

  Studenci!
  Podobno jesteście już w tym mieście.
  Podobno czytacie.
  Podobno czasem macie ochotę kupić książkę.

  No to przez cały PAŹDZIERNIK możecie ją nabyć 15% taniej.
  W Bookowskim.


  Okażcie księgarzowi legitymację studencką (z Waszym nazwiskiem ;)
  a otrzymacie rabat.

  Rabaty nie sumują się. Promo dotyczy całego książkowego asortymentu i obowiązuje do końca października. Rabat ma zastosowanie wyłącznie w księgarni stacjonarnej w  Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

  Wpadajcie.

  *autorką promo jest Superpracownik, studentka UE, czytająca właśnie "Kobiety" Charlesa Bukowskiego na zmianę z "8% z niczego" Etgara Kereta.

  Pozdrawiamy.
   

  Bookowski.
  Księgarnia w CK ZAMEK

  ul. Św. Marcin 80/82

  II piętro, antresola

  61-809 Poznań
  bookowski.eu
  facebook.com/pages/Bookowski-Ksi%C4%99garnia-w-Zamku/156901054479710

 6. piątek 20 września 2013
  Wanna z kolumnadą - promocja książki Filipa Springera

  16 października, godz. 19:00

  UWAGA: SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ W HOLU BALKONOWYM CK ZAMEK :)

  Rozmowę poprowadzi Franciszek Sterczewski.

  Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz książek Czarnego :)


  Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni.

  Polska miała jeden z najlepszych systemów planowania przestrzennego w Europie, a wiele krajów podpatrywało go i wdrażało u siebie. Na przykład Niemcy. Tak było przed wojną. Po wojnie system został scentralizowany. A w nowej Polsce nikt nie planuje ani centralnie ani przestrzennie.

  Bo planowanie przestrzenne jest nudne i sprowadza się do ustaw, przepisów, wykresów, szkiców i terminologii. Zamiast planowania mamy więc wszechobecny chaos. Filip Springer uparł się jednak i postanowił znaleźć w tym szaleństwie jakąś metodę. Nie zaważając na zagradzające mu drogę płoty, meandrując pomiędzy setkami billboardów, przemierzał Polskę wszerz i wzdłuż. Jeździł po miastach i miasteczkach, ulicach widmach, przedmieściach bez dróg i chodników, przekraczał mosty nad nieistniejącymi rzekami, rozmawiał z urzędnikami, naukowcami, architektami i mieszkańcami nowych osiedli o obiecujących nazwach, które w rzeczywistości okazały się miejscami wygnania. Na Śląsku znalazł egipską piramidę, w Jelonkach coś w rodzaju Partenonu, a pod Warszawą wenecki pałac. Przy okazji określił też nową jednostkę chorobową – pastelozę.

  I tak z pozornie nieinteresującego nikogo, nudnego zagadnienia powstała pasjonująca opowieść o kraju, w którym żyjemy, i ludziach, którzy tworzą naszą rzeczywistość. Trochę straszna, ale i czasami śmieszna. To historia o ładzie przestrzennym, czyli o czymś, „o czym każdy w Polsce słyszał, ale nikt od dawna tego nie widział”.

  Na spotkanie zapraszają: Bookowski, Wydawnictwo Czarne, CK Zamek


 

Newsletter

Newsletter
Zapisz Wypisz

Klikając "Zapisz" zgadzasz się na przesyłanie na udostępniony adres e-mail informacji handlowych, tj. zwłaszcza o ofertach, promocjach w formie dedykowanego newslettera.

Płatności

Kanały płatności

bookowski.eu akceptuje płatności:

 • płatność elektroniczna eCard (karta płatnicza, ePrzelew)
 • za pobraniem - przy odbiorze przesyłki należność pobiera listonosz lub kurier